אלמנטים המשפיעים על עיצוב הבית

כל אלמנט משפיע בצורה כזו או אחרת על עיצוב הבית, אבל הסוד הוא לדעת כיצד לשלב אותם בצורה נכונה בחלל הפנים והחוץ. הנה המדריך שיעזור לכם לנצל עד הסוף את האלמנטים הדקורטיביים

עיצוב הבית נשען על שימוש באלמנטים שונים. כל אלמנט שיש בבית משפיע על העיצוב ועל הסגנון: החל מהקירות והריצוף, דרך התקרה והתאורה ועד החלונות והרהיטים. השאלה היא כיצד משלבים בין האלמנטים השונים ומה כדאי לעשות על מנת לנצל היטב את המקום הפנוי. כמו כן, היום כבר אין סיבה להסתפק רק ביתרון האסתטי של העיצוב. יש להביא בחשבון גם את הפונקציונליות ולבחור אלמנטים שמשפיעים על הנוחות ואיכות החיים.

הנה למשל ההשפעה של אלמנטים שונים בעיצוב חלל הפנים:

א. רהיטים ופתרונות אחסון – רהיטים משפיעים על עיצוב הבית כי הם קובעים באיזה אופן נוכל להשתמש בכל חדר. אם נבחר למקם מערכת ישיבה בסלון, סביר להניח שלא יהיה מקום לרהיטים נוספים. לעומת זאת, סלון מודולארי יעניק לנו גמישות ויאפשר שילוב של מכשירי חשמל. לצד כל אלו, יש להביא בחשבון את היתרונות של פתרונות אחסון. הם עוזרים לשמור על סדר וארגון ומונעים עומס בחלל המעוצב.

ב. תאורה טבעית ומלאכותית – הוילון, החלון והתריסים ישפיעו על כמות האור הטבעי שיחדור לתוך החדרים או הסלון. מנגד, גופי התאורה יקבעו כיצד תפוזר התאורה המלאכותית בתוך החלל. שילוב נכון בין תאורה טבעית ומלאכותית מייצר אשליה של חלל גדול וחוסך בהוצאות על רכישת אלמנטים דקורטיביים אחרים.

ג. צבע הקירות והריצוף – הקירות והריצוף הם האלמנטים האדריכליים הראשונים שרואים כאשר נכנסים לבית פרטי. עם זאת, רובנו מקלים ראש באלמנטים האלה ומעדיפים להישאר עם ברירת המחדל של הקבלן. זו טעות נפוצה שאותה אפשר לתקן באמצעות החלפת הריצוף, הדבקת טפטים או צביעה מחדש של הקירות.

ד. פסלים, תמונות וציורים – הדרך הקלאסית להשפיע לטובה על עיצוב הבית היא להשתמש באלמנטים דקורטיביים ייעודיים. רשימת האלמנטים כוללת בין היתר פסלים, תמונות וציורים ויש לה השפעה ישירה על חלל המגורים. הפסלים והתמונות יכולים להתאים לכל החדרים בבית, בעוד את הציורים כדאי לשלב בכניסה. זכרו שאין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני ולדברים הקטנים יש השפעה גדולה.

אל תשכחו את חלל החוץ

עוד טעות בעיצוב הבית היא להזניח את חלל החוץ. יש לזכור את האופן שבו הכניסה לחנייה, לבניין או לבית הפרטי משפיעים על העיצוב בתוך החדרים עצמם. הדוגמא הכי טובה לכך היא שער חשמלי ומעוצב ממתכת או אלומיניום.

במקום להסתפק בשער המסורתי מעץ, אפשר לשדרג את העיצוב ולהעלות את ערך הנכס עם שער אקסקלוסיבי ובעל נוכחות. לבסוף, כדאי לשלב אלמנטים דקורטיביים מתאימים גם בחצר, בגינה, במרפסת או אפילו על גג של בתים בקומות גבוהות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.