המדריך לעיצוב חלונות

חלונות מעוצבים מספקים מראה אסתטי מרשים לבית, ומעלים את ערך הנכס. בעוד בעבר ניתן היה למצוא עיצוב של חלונות רק בתוך חנויות בגדים או מסעדות, הרי שכיום מדובר על אספקט בלתי נפרד מהתכנון של בתים פרטיים. אפשר לבחור עיצוב שונה לחלון בכל חדר, להעדיף סגנון אחיד בסלון ובמטבח או לגוון עם ספקטרום צבעים רחב.

ממה מורכב העיצוב?

סגנונות העיצוב תלויים בצרכים של הלקוח, בתקציב אותו הוא מגדיר ובשיקולים פונקציונאליים. בנוסף, ניתן להיעזר במספר אלמנטים התורמים ליצירת חלונות מעוצבים בצורה יוצאת דופן:

א. מסגרת – המסגרת של החלון מהווה את הפלטפורמה על גביה ניתן לעצב את התוצאה הסופית. במילים אחרות, המסגרת היא אחד החלקים החשובים ביותר בחלון, משום שהיא דווקא לא רק את המראה אלא גם את העמידות והחוזק. ישנם בעלי מקצוע ומעצבי פנים הממליצים על שימוש במסגרות או פרופילי אלומיניום, המזוהים עם החלונות הבלגיים ומספקים מראה אירופאי. לעומת זאת, בתים פרטיים או דירות קטנות יכולים לבחור במסגרת פשוטה יותר, וכך לשמור על מראה נקי.

ב. תריסים – מגוון האפשרויות העומדות לרשות בעלי בתים המעוניינים לעצב חלונות הוא רחב ועשיר. בין היתר, ישנם תריסים עשויי אלומיניום, עץ או חומרי גלם אחרים, תריסים ידניים, תריסי גלילה חשמליים ועוד. ההשתלבות עם המכלול והתאמת העיצוב של התריס אל החלון הם השיקולים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

ג. וילונות – אחד האלמנטים הבולטים והמשתלמים ביותר עבור חלונות מעוצבים הוא הוילון. בעלות מינימאלית ניתן לשנות לחלוטין את המראה של החדר, לבחור וילון כהה או בהיר, ולספק מידה של אינטימיות לחדרי שינה.

חשיבות הזכוכית עבור חלונות

חלונות נמדדים במידה רבה על פי סוג הזכוכית המורכבת על גביהם. עובי הזכוכית והחוזק שלה הם תנאי לחלון מעוצב, מרשים ובטיחותי. במידה ומדובר על חלונות אלומיניום נהוג להתקין זכוכית כפולה או משולשת, וכך ליהנות מאיכות בידוד תרמי ואקוסטי. מבחינת סוגים, מומלץ להתייעץ עם מומחים לגבי בחירת זכוכית המתאימה לצרכים האישיים, אך כדאי להכיר את מאפייני הקולקציה הבולטים:

–          זכוכית מחוסמת – מתאפיינת בחוזק, עמידות וכבדות. אינה מתאימה לשימוש בבתים פרטיים, וניתן למצוא אותה בעיקר בבניינים, במשרדים, בחנויות או במבנים ציבוריים.

–          זכוכית בידודית – זו זכוכית נפוצה המתאימה כאמור לעיצוב של חלונות אלומיניום. מספקת רמת בידוד מרשימה ומורכבת באמצעות שני לוחות המודבקים יחד.

–          זכוכית low-E – סוג זה של זכוכית נחשב חדש, הוא בעל יכולות בידוד תרמי ומתאים מאוד לבתים פרטיים. בנוסף, לזכוכית הזו יש רמת צלילות גבוהה ביחס לסוגים אחרים של זכוכית.

קל יותר לעצב חלונות לאחר שלוקחים בחשבון את כל השיקולים המופיעים לעיל. זכרו כי חלונות מעוצבים תלויים בטעם האישי, אך ישנם גם אלמנטים אובייקטייבים אשר ישפיעו על התוצאה הסופית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.