כך מעצבים גלגלים לתעשיה

אנו יכולים למצוא כיום מגוון רחב מאד של גלגלים לתעשיה בשימושים שונים – גלגלים שמשמשים לעבודה של מכונות, גלגלים לשינוע, גלגלים לעגלות משא, למיטות בתי פרזול גלגליםחולים, ולעוד שימושים שונים. חשוב מאד לדעת כמובן, כיצד בכלל אפשר לעצב גלגלים לתעשיה. בניגוד לנהוג לחשוב, עיצוב הוא לא רק עניין של מראה. עיצוב נכון של גלגל, יכול לאפשר עבודה הרבה יותר נוחה עימו. העיצוב כמובן לא אחיד, שכן הוא אמנם דורש התחשבות בהנדסת אנוש, אך גם בייעוד של הגלגל עצמו, וכך נוכל למצוא כמה דוגמאות שונות.

במה העיצוב מתחשב?

  • תנועה בזווית – יש לא מעט גלגלים לתעשיה, אשר עברו תהליך פרזול והתקינו להם פניות בזווית, ולא רק תנועה לכיוון אחד. במה הדבר בולט במיוחד? בגלגלים בעגלות המסע – כאשר הגלגלים הקדמיים מאפשרים לנו ממש לבצע פניות שונות (וזאת בניגוד בגלגלים שמותקנים מתחת לפריטים אחרים, שיכולת התנועה שלהם בזווית דורשת הרבה יותר מאמץ). עיצוב נכון של הגלגלים, כמובן מאפשר תנועה זו.
  • נעילה – עיצוב של גלגלים לתעשיה מתחשב כמובן גם בצורך לנעול גלגלים מסוימים כשהם לא בתנועה. יש גלגלים שמעוצבים ביחד עם מעצורים, כך שאפשר גם למנוע את התנועה שלהם.
  • כיסוי לגלגלים – עיצוב איכותי של גלגלים עבור התעשיה, מאפשר גם להתקין כיסויים שונים לגלגלים. מדוע יש בכך צורך? החומר הבסיסי שממנו הגלגלים עשויים עלול לשרוט משטחים שונים, ובכך לפגוע בהם באופן משמעותי. עיצוב נכון כמובן מאפשר כיסוי של הגלגלים ומניעת שריטות ופגיעה.

עיצוב זה לא מילה גסה

כפי שאתם רואים בבירור, עיצוב חכם עבור הגלגלים השונים, מאפשר לכם מצות אותם בצורה הטובה ביותר. לכן, לפני שאתם מהמרים להזמין כמות סיטונאית של גלגלים לשימוש תעשייתי – עצרו, הביטו על העיצוב שהם, ואל תחששו לפנות אף בשאלות ליצרן או למשווק, בכדי שתוכלו לדעת שאתם מקבלים את המוצר הטוב ביותר שיש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.