כך תעצבו את התאורה בבית ותחסכו באנרגיה

עיצוב נכון של התאורה בבית אינו בא לידי ביטוי רק ברמה האסתטית והדקורטיבית. איכות העיצוב נמדדת בראש ובראשונה על פי החיסכון באנרגיה. בסופו של דבר, השקעה של עשרות אלפי שקלים בגופי תאורה מעוצבים יכולה לרדת לטמיון כל עוד לא בוחנים את הנושא של התייעלות אנרגטית. מעבר לכך, כיום ניתן לתפוס שני ציפורים במכה אחת ולהשיג גם מראה אסקלוסיבי וגם לחסוך בחשמל.

ההמלצה החשובה ביותר לעיצוב התאורה בבית תוך חיסכון באנרגיה היא לטובת התקנת מערכות חכמות. מערכות אלו מבצעות פעולה פשוטה של מחזור עודפי חשמל, במטרה להשתמש בהם מחדש תוך חיסכון בהוצאות הקבועות. מערכת חכמה לחיסכון באנרגיית החשמל אינה באה על חשבון כללי עיצוב פנים. אפשר להתקין את המערכת על רוב הסוגים של גופי התאורה, הנורות, הנברשות ועוד.חיסכון באנרגיה

כיצד בוחרים מערכות לחיסכון באנרגיה?

יש מספר שיקולים אותם כדאי לקחת בחשבון במהלך בחירה של מערכות חיסכון עבור הבית:

א. מספר הדיירים – עליכם להגדיר מראש את אופי השימוש במערכת. יש מערכות חיסכון המתאימות לעסקים וחברות גדולות, לעומת מערכות הבאות לידי ביטוי על הצד הטוב ביותר דווקא בדירות קטנות.

ב. סוג השימוש – ההבדלים העיקריים בין המערכות הם בתאורת חוץ ופנים. בדקו את סוג השימוש הרצוי והתייעצו עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות.

ג. תקציב – נסו לקבוע מראש מסגרת תקציב עבור עיצוב התאורה בבית. חשבו על הטווח הקצר והארוך ובצעו חיסכון באנרגיה גם באמצעות הטמעת כללי שימוש נכונים.

חיסכון באנרגיה הוא חלק חשוב בהתנהלות של הבית. מומלץ להשיג אותו עם מערכות חכמות ולשלב אותן מוקדם ככל האפשר במערכת התאורה הקיימת או החדשה. בנוסף, תמיד קיימת אפשרות של הטמעת מערכת חכמה לקראת שיפוץ ושדרוג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.