כל האפשרויות לעיצוב מצבות

מצבות מכובדות מקלות על בני משפחה אשר מעוניינים לשבת לצד הנפטר. מלבד בחירה בסוג האבן אשר תשמש לצורך בניית היחידות והקמתן באתר הקבורה, כדאי לבדוק את האפשרויות השונות לעיצוב אסתטי וראוי.

כיום ניתן לנצל התפתחויות טכנולוגיות רבות, להשתמש בחומרים איכותיים, ולנקות או לתחזק יחידות אבן ושיש מכל הסוגים. בצורה כזו אפשר להבטיח את עמידות היחידות בפני פגעי מזג האוויר או תנאי הקרקע. המטרה בעת בחירת יחידות מעוצבות הוא להבטיח מראה מכובד, מבלי לוותר על הפונקציונאליות, על החוזק ועל היציבות של האבן.

מפרחים ועד כלי נגינה

אלו מספר אפשרויות עיצוב בולטות בהן ניתן להשתמש בבית העלמין:

א. פרחים שתולים – בעיצוב כזה הדגש הוא על המראה הטבעי של הקבר. החלקה מתאימה לשנים רבות, והיא משולבת עם פרחים טריים.

ב. שילובי אבנים – אפשרות אחרת לעיצוב מרשים הוא שימוש באבן טבעית ואבן מסותתת. השילוב מבטיח מראה נדיר וייחודי, אשר מקנה למשפחה תחושה בלתי נשכחת בכל ביקור.

ג. שיש שחור ומבריק – האבן המסורתית המשמשת לצורך בניית מצבות היא אבן חברון או גרניט, אך אין מניעה הלכתית או דתית להשתמש בשיש שחור. אלו יחידות המזוהות עם גדולי האומה, ובהן השיש עומד בדרך כלל במאונך. סביב השיש ניתן לשתול צמחיה עבותה, ולהעניק לכל המקום סגנון אלגנטי.

ד. אבן ישרה בשיבוץ אבנים טבעיות – חברות העוסקות בהקמה ובנייה של יחידות אבן או שיש יכולות לשבץ אבנים ישרות עם אבנים טבעיות. כאן הבסיס בדרך כלל עשוי אבן ישרה, כאשר הצד העליון משובץ בשלל אבנים טבעיות בגדלים שונים.

ה. השראת המשפחה – משפחות רבות בוחרות ליישם על גבי האבן או השיש את אהבותיו ותחביביו של המנוח. כאן ניתן למצוא יחידות המעוצבות כמו משחקי קופסא, כלי נגינה ועוד. עיצוב זה מקנה חוויה אישית ויוצאת דופן המלווה את המשפחה לאורך שנים רבות.

חשוב לזכור, כי יש בתי עלמין המחייבים אחידות בעיצוב מצבות, כיתוב וניסוח. כדאי לברר מול בית העלמין האם קייימים חוקים מן הסוג הזה, מה המשמעות שלהם, והאם נדרש שימוש בסוג אבן מסוים בלבד.

להזמנת מצבה, פנו עכשיו למצבות קדישאי

כמה עולה לעצב יחידות אבן או שיש?

אחד השיקולים החשובים ביותר לגבי האפשרויות השונות לעיצוב מצבות הוא כלכלי. ברוב המקרים עלות היחידה תלויה בסוג האבן, כמות האותיות, רמת הגימור ודרישות מיוחדות במידה והן קיימות. מומלץ להשוות בין הצעות מחיר של חברות העוסקות בעיצוב יחידות שיש ואבן. לאחר מכן יש לבדוק את הניסיון של החברה, להתייעץ עם נציגיה לגבי תחזוקה נכונה ולהבטיח עמידה בזמנים.

לסיכום, יש רגעים בחיים בהם משפחה נדרשת לאסוף את כל כוחותיה על מנת לדאוג לקבורה הולמת של הנפטר. ברגעים הללו חשוב לשמור על קור רוח, לחשוב על הטווח הרחוק, ולבחור מצבות בהתאם להעדפות אישיות, הגבלים או תקציב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.