ההבדלים בין סוכך לפרגולה

 

אפשר לשבת בחוץ בחום ובקור

לפרגולות ולסוככים יש יתרונות רבים משום שהם מאפשרים לנו לשבת בחוץ ולנשום אוויר גם כאשר מזג האוויר קיצוני, אך במהלך חודשי הקיץ החמים חשוב שלא להימצא יותר מידי בשמש ובאמצעות הפרגולה או הסוכך ניתן לפתור את הבעיה ולהגן על העור מפני קרני השמש. כמו כן, מסייעים הפתרונות הללו במהלך החורף ותודות להם ניתן לשבת בחוץ ולא להישאר ספונים בבתים. תחת הפרגולה ניתן לארח חברים, לסעוד עם בני המשפחה, לקרוא, לשמוע מוסיקה ובעיקר- להירגע.

איך לקבל את ההחלטה הנכונה? איך לבחור בין פרגולה וסוכך?

הרבה אנשים שמתגוררים בבתים פרטיים או אנשים שיש להם מרפסות ומעוניינים לאפשר לעצמם לשבת בחוץ גם כאשר מזג האוויר חם מאוד או קר מתלבטים בין רכישת פרגולה ובין רכישת סוכך.

אדם שמעוניין לקבל את ההחלטה הנכונה צריך לבדוק מהו גודל השטח שנמצא ברשותו, מהו התקציב וכמה הוא מוכן להשקיע כדי לקבל מוצר איכותי, כמה זמן הוא מעוניין להשתמש בפרגולה או בסוכך- כלומר איזה מוצר עמיד יותר וכמה חשוב לו לבחור באופציה פרקטית ועיצובית.

*בנוגע לגודל השטח יש לדעת כי פרגולות תופסות יותר מקום וחלק מהן קבועות כך שבמידה והן יותקנו לא יהיה אפשר להזיז אותן אז אם השטח קטן עדיף לרכוש סוככים משום שהסוככים גמישים יותר וקטנים יותר. גם במידה ומעוניינים לשנות את המרפסת או החצר עדיף לרכוש סוככים.

*בנוגע למחיר יש להתחשב בתקציב הקיים ובתועלת שהמוצר יספק. כאשר משווים בין המחיר של הסוכך והמחיר של הפרגולה מסבר שעדיף לרכוש סוכך. כמו כן, הסוכך קל יותר להתקנה והקמה והוא גמיש יותר מבחינת שימוש. המחיר של הפרגולה יהיה גבוה יותר מהמחיר של הסוכך ולפעמים יהיה צורך בהוצאת רישיון התקנה אך היתרון של הפרגולה הוא שמדובר על השקעה שמשתלמת יותר לטווח הארוך.

*עמידות- כאשר בוחנים את העמידות של המוצרים ברור כי הפרגולה עמידה יותר מהסוכך ולכן היא גם מחזיקה מעמד למשך זמן רב יותר. לעומת זאת, הסוכך פחות עמיד אך ניתן למצוא סוככים איכותיים שעמידים גם בפני גשם. יש לציין כי העיצוב של הסוככים הללו אינו מרשים במיוחד.

*פרקטיות ועיצוב- כיום, ניתן למצוא פרגולות מעץ ופרגולות שעשויות מאלומיניום כך שניתן לבחור בעיצוב שמתאים לסגנון הבית ולצרכים של בני הבית. במידה ובוחרים בסוככים ניתן לבחור בין כמות רבה של עיצובים ולמצוא שפע דגמים- ביניהם סוככים שניתן להפעיל באופן ידני או סוככים שניתן להפעיל באמצעות שלט. מכיוון שהמבחר נרחב ויש מגוון סוגים, דגמים וצבעים ניתן לבחור בסוכך המתאים ביותר לטעם האישי ולעיצוב הבית.

אז מה אתם מחליטים?

כפי שוודאי הבנתם- לכל מוצר יש יתרונות וחסרונות. אם השטח שלכם קטן יחסית, אם אתם מוגבלים בתקציב, אם אתם מתכננים לשנות את עיצוב החצר או המרפסת, אם אינכם מעוניינים להשקיע בהתקנת המוצר, לא מעוניינים לבקש רישיון עבורו במידת הצורך ואם אתם מעוניינים ליהנות מבחירה נרחבת- מומלץ עבורכם לבחור בסוכך.

במידה ואינכם מעוניינים לשנות את עיצוב המרפסת או החצר ומעוניינים ליהנות מהמוצר למשך זמן רב גם אם הדבר אומר שיהיה עליכם לשלם יותר- מומלץ עבורכם לרכוש פרגולה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.