כך תארגנו תערוכת אמנות בצורה אולטימטיבית

 תערוכה אישית תסייע בפרסום שלכם

אם אתם מתפרנסים מאחד ממקצועות האמנות, החל מצילום, דרך פיסול ועד לציור, אתם וודאי רוצים להגדיל את כמות הקהל שלכם. ואכן, אמנים רבים מנסים לגרום לציבור להכיר את האומנות שלהם בדרכים שונות. אחת מהדרכים היעילות ביותר ליצור היכרות של הציבור עם יצירותיכם היא פתיחת תערוכה. מדובר בדבר שדורש התארגנות מיוחדת והשקעה רבה, אך בסופו של דבר תערוכה איכותית ומושקעת יכולה להניב לכם לא מעט כסף והרבה מאוד הנאה. תערוכה אולטימטיבית היא כזו שתמשוך אליה קהל חדש, שתגרום לקהל ליהנות, שתמשוך אנשים לקנות את יצירותיכם ושתותיר חותם בעיניהם של הצופים.קורא כרטיסים בכנסים

טיפים לארגון תערוכה בלתי נשכחת

יש כמה דברים שכדאי לעשות כדי להפיק את המקסימום מהתערוכה שלכם:

  • מיקום – המקום בו מתקיימת התערוכה הוא הדבר החשוב ביותר למשיכת קהל חדש ליצירות האומנות שלכם. אם אתם אומנים מוכרים, המיקום הטוב עבורכם הוא בגלריות מיוחדות שמיועדות לאמנות. מדובר באופציה יקרה, אבל שם תוכלו להעלות את הערך שלכם בפני הצופים. עם זאת, במידה ואינכם אמנים מוכרים, כדאי דווקא לערוך את התערוכה במקום ניטרלי שמגיעים אליו עוברי אורח, כמו למשל בבית קפה או במתנ"ס עירוני. במקומות כאלו שני הצדדים מרוויחים – העסק בו אתם תולים את היצירות שלכם ירוויח מכניסת לקוחות נוספים, ואתם תזכו לקהל חדש. מסיבה זו, הצגת אומנות במקומות כאלו גם לא תעלה לכם הרבה כסף.
  • ארגון מבחינה אומנותית – חשוב שהתערוכה שלכם תתמקד בנושא אחד שיקשר בין כל יצירות האמנות. יצירת אחידות מסוימת תגרום לתערוכה להיות נעימה יותר בעין והיא גם תסייע בהעברת מסרים לקהל. לעתים ניתן להיעזר באוצר מקצועי שיסייע לכם במלאכת ההתאמה, אך אין זה חובה, במיוחד לא אם אתם קצרים בתקציב. חשוב שתבחרו ביצירות שלא רק אתם אוהבים באופן אישי, אלא גם בכאלו שאנשים אחרים החמיאו לכם עליהן.
  • ארגון לוגיסטי – חשוב לארגן מבחינה לוגיסטית את כניסת העוברים והשבים לתערוכה, במיוחד אם מדובר באירוע הפתיחה. כדאי להציב עמדות רישום וכניסה מסודרות ולתמחר את הכניסה במחיר שווה לכל נפש. קורא כרטיסים יכול לסייע מאוד בהכנסת האנשים לתערוכה. קורא כרטיסים הוא מכשיר שמאפשר לאנשים להיכנס עם כרטיסים שנקנו מראש. ניתן להשתמש גם בקורא כרטיסים שעובד עם כרטיסי אשראי, להקלה על תעבורת האורחים. חלק נוסף מהארגון הלוגיסטי הוא הכיבוד. תערוכה שידברו עליה היא תערוכה שגם תעניק יחס טוב לאורחים, לכן השקעה בכיבוד ראוי גם היא חשובה מאוד.

נסו לראות את הדברים בעיני הקהל

לעתים קשה קצת להביט מחוץ לעיניים שלכם ולראות איך התערוכה תיראה בעיניו של מי שאינו אמן. כדי להשיג את נקודת המבט החשובה הזו, שיכולה להשפיע באופן ממשי על האיכות של התערוכה שלכם, מומלץ שתיעזרו במכרים שיחוו דעה על ארגון התערוכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.